Advertising

Kategorie

Koszyk  

1x Drizel   189,00 pln
1x Blueberry   199,00 pln
1x MARLIN BLACK   169,00 pln
1x Raspberry   189,00 pln

Dostawa 0,00 pln
Suma 746,00 pln

Akceptuj

Okazje

Zobacz inne okazje

Jak odpowiednio dobrać biustonosz

Odpowiedni dobór biustonosza spędza sen z powiek wielu kobietom. Z pozoru powinno wyglądać to dość prosto, ale jednak mało kobiet posiada bądź wie, jak odpowiednio dobrać biustonosz. Podstawową zasadą jest to, aby biustonosze dobrze podtrzymywały biust i odciążały kręgosłup. Sprawi to, że nie tylko nasz biust będzie wyglądał lepiej, a także cała sylwetka. Dodatkowo wiedząc, że wygląda się dobrze, nabierze się lepszego samopoczucia i usprawni to pewność siebie, a także komfort psychiczny danej kobiety.Artykuł napisany na podstawie Jak dobrać odpowiedni biustonosz

Rodzaje biustonoszy

Biust jest atutem każdej kobiety, czemu nie sprawić, aby wyglądał on pięknie dzięki dobrze dobranemu biustonoszowi. Pierwsze kroki należy postawić w świecie bogatej ilości krojów biustonoszy. Panie mogą wybierać pomiędzy takimi fasonami jak stanik pełny, balkonetka, bardotka, sportowy, dla kobiet w ciąży, dla kobiet karmiących i wiele innych. Na rynku istnieje też wiele producentów biustonoszy. Po wybraniu odpowiedniego fasony, w którym czujemy się komfortowo i będzie odpowiedni do naszej sylwetki i figury, należy przejść do meritum, czyli tego jak dobrze dobrać rozmiar biustonosza.

Dobór odpowiedniego biustonosza

Doborem odpowiedniego biustonosza zajmują się brafitterki. Jednak jeśli nie ma się czasu, ani nie zna się żadnej w pobliżu warto zapoznać się z licznymi poradnikami, jak odpowiednio dobrać biustonosz dostępnymi w Internecie. Każda kobieta może sama nauczyć się, jak dobrać dla siebie biustonosz. To wcale nie jest takie trudne, jak wygląda. Posiadaczki małych, czy dużych biustów, ubiorą swoje piersi w odpowiednie dla nich biustonosze. Najważniejsze, aby taki stanik był właściwie dobrany, aby piersi w nim właściwie leżały i się prezentowały, dawał swobodę ruchów dla zgrabniejszej sylwetki. Każda kobieta zasługuje na to, aby jej piersi perfekcyjnie się prezentowały w staniku!

Co to jest rozmiar stanika?

Rozmiar biustonoszy składa się z liczby i litery, dla przykłady 75B, 80G. Zasada jest zawsze taka sama, niezależnie od producenta stanika. Liczba stanowi określenie dla rozmiaru pod biustem, czyli jego obwodu, a litera to rozmiar miski. Dobieranie odpowiedniego rozmiaru biustonosza powinno rozpocząć się od zmierzenia obwodu pod biustem. Jest to zawsze punkt wyjściowy każdego dobierania stanika, dopiero po jego odpowiednim dobraniu można przejść do dobierania rozmiaru miseczki.

Zmierzenie obwodu pod biustem

Dla odpowiedniego zmierzenia swojego obwodu pod biustem, warto dokonać tego na lekkim ścisku, gdyż wiadomo nasz biustonosz też musi właściwie przylegać do ciała i nigdzie nie odstawać. Po dokonaniu pomiaru, zapisujemy go i zaokrąglamy do mniejszej liczby. Dla przykładu jeśli wyszło 85 to rozmiar powinien być 80, itd. Jest to oczywiście uzależnione od wielu czynników, takich jak sylwetka, budowa ciała, konsystencja, a także elastyczność danego biustonosza. Jednak zasadą jest, że nigdy nie wolno zaokrąglać obwodu pod biustem w górę. Warto też pamiętać, że odpowiednio dobrany stanik powinien trzymać się naszego ciała na tej samej wysokości, zarówno z przodu, jak i z tyłu. Błędem jest, jeśli biustonosz podjeżdża w górę na plecach. Musi on na plecach stanowić prostą linię, a nie łuk. Ciekawe modele biustonoszy znajdziesz na stronie naszego partnera myBaze, zobacz ofertę na myBaze.com/pl/biustonosze/

Materiał stanika

Kolejną ważną rzeczą przy wyborze stanika, jest fakt, na którą haftkę go powinniśmy zapinać. Najpraktyczniej, w przypadku nowych staników, zapinać je na najluźniejsze zapięcie. Wynika to z faktu, że materiał, z którego wykonany jest stanik zacznie się rozciągać i tego powodu ciaśniejsze zapięcia warto pozostawić w tak zwanym zapasie, w przypadku jakby do tego doszło.

Co to jest rozmiar miseczki?

Rozmiar miski biustonosza, określany dużą literą, stanowi różnicę pomiędzy dokonanym obwodem w biuście, a obwodem pod biustem. Obwód w biuście mierzymy bez żadnego ściskania, w najszerszym miejscu naszego biustu. Znając już te wymiary warto skorzystać z tabeli rozmiarów.

Tabela rozmiarów biustonoszy

tabela rozmiaru misteczki biustonoszy

Prawidłowo dobrany biustonosz

Prawidłowe dobranie stanika zapewnia komfort i wygodę Prawidłowo dobrany biustonosz