Advertising

Kategorie

Koszyk  

1x Drizel   189,00 pln
1x Blueberry   199,00 pln
1x MARLIN BLACK   169,00 pln
1x Raspberry   189,00 pln

Dostawa 0,00 pln
Suma 746,00 pln

Akceptuj

Rozmiar staników - jak mierzyć?

Incarico rozwiązuje zagadki pomiaru BIUSTU

Jaka powinna być różnica pomiędzy miseczką a obwodem pod biustem?
Wielkość miseczki jest najczęściej zdefiniowana jako różnica pomiędzy: najszerszym obwodem biustu a obwodem biustonosza. Przy obliczaniu wielkości miseczki dla wybranego rozmiaru obwodu biustonosza używa się zazwyczaj następującej tabeli:

Różnica obwodów  Polska  Wielka Brytania 
do 7 cm    AAA (do 6,5 cm) lub AA 
9 cm AA  
 11 cm AA  A
 13 cm A A (do 11,5 cm) lub B 
 15 cm B B (do 14 cm) 
17 cm C C (do 16,5 cm) lub D 
19 cm D
21 cm DD
23 cm DD (do 21,5 cm) lub E 
25 cm G E (do 24 cm) lub F
27 cm H F (do 26,5 cm) lub FF
29 cm I FF
31 cm J G
33 cm K G (do 31,5 cm) lub GG
35 cm  L GG (do 34 cm) lub H
37 cm M H (do 36,5 cm) lub HH
39 cm  O HH 41 cm O J
43 cm P J (do 41,5 cm) lub JJ
45 cm R JJ (do 44 cm) lub K
47 cm S K (do 46,5 cm)

 

Incarico używa polskiej tabeli rozmiarów.

Jak się zmierzyć?
Ważne są dwa wymiary - pod biustem i w biuście I to będzie stanowić u nas rozmiar stanika – cyfra określa nam rozmiar pod biustem a litera w biuście Oddzielnie nie występują tylko razem np. 65D, 80C,90K itd…

KROK 1: Najpierw trzeba ustalić ile mamy pod biustem.
Miarka krawiecka powinna ściśle przylegać na linii gdzie wypada nam zapięcie stanika (nie niżej) Przeważnie odejmujemy od swojego wymiaru 4-7 cm, to uwarunkowane jest rozciągliwością materiału. Gdy podniesiemy ręce do góry lub podskoczymy i biust nam ze stanika wypadnie to wiadomo, że jest za luźny w obwodzie pod biustem. To nie piersi mają trzymać stanik, ale stanik piersi. Na ogół jest to 5cm. Czasami może zdarzyć się, że lubimy by bardziej nas biustonosz „obejmował”- był zapięty ściślej wtedy odejmujemy z obwodu pod biustem więcej – 7cm, (to również zależy od materiału z jakiego został wykonany tył biustonosza). Dalszą regulację dokonujemy poprzez haftki. Po wymierzeniu szukamy najbliższego wyniku, jeśli wypadnie nam coś po środku odwołujemy się do wyniku niższego (mając 82 bierzemy 80 albo dla lubiących mocniejszy „uścisk” 75) Po zmierzeniu mamy na centymetrze np. 84cm. Szukamy w naszej tabeli takiego rozmiaru - najbliżej jest 85 pod biustem.To pierwszy wymiar stanika - 85 pod biustem.

KROK 2: ILE WYNOSI NASZA MISECZKA
Stajemy prosto w miękkim staniku – może być nawet rozpięty z tyłu ale tak by biust nam z niego nie wypadał (rozpięcie zapobiega spłaszczeniu biustu przez stanik). Mierzymy obwód piersi na dość luźnej miarce wypada 110,5 cm - najbliżej w tabelce jest 110. Okazuje się, że 110 przypisany jest do rozmiaru pod biustem 85 i rozmiarze miseczki G. Taki rozmiar stanika jest odpowiedni ale jeśli lubimy ściśnięcie pod biustem nie zapomnijmy o odjęciu od obwodu 5cm i wypada nam 80 pod biustem ale rozmiar miseczki I. Tu musimy wziąć pod uwagę czy nasze piersi są równe. Czy nie lepiej będziemy wyglądać w odrobinę mniejszym staniku dla jednej piersi i odpowiednim dla drugiej? Bierzemy pod uwagę również materiał - biustonosze soft (miękkie) będą wypadały o odrobinę większe niż te na piance.

KROK 3: ZOSTAJE nam sprawdzenie biustonosza.
By piersi były dobrze ułożone w miseczkach, należy się lekko pochylić i zgrabnym ruchem dłoni wydobyć biust. Nic nie może znaleźć się poza obrębem miseczki pod pachą czy pod dolną fiszbiną.

W dobrze dobranym biustonoszu powinnyśmy mieć sutki na tej samej wysokości.
Stojąc bokiem - biust z linią ramienia powinien stanowić kąt prosty.
Piersi nie powinny być zciśnięte i wylewać się górą ze stanika (za ciasny).
Obręcze fiszbin w misce nie mogą wyginać się i robić tzw. wicherka,tylko powinny łagodnie obejmować biust od dołu jak dłonie. Podskakując biust nie może wypadać dołem, a przy zapięciu tył stanika nie powinien podchodzić do góry (za luźny).
Lepiej zamówić mniej pod biustem o te 2-4 centymetry bo materiał nam się rozciągnie,a dodatkową regulację stanowią potrójne haftki, ale też nie zapominajmy o zmianie rozmiaru miseczki adekwatnym do pomniejszonego rozmiaru pod biustem.

Miłego noszenia życzy Incarico.