Podstawą udanego wyboru biustonosza jest prawidłowy pomiar. Incarico używa polskiej tabeli rozmiarów .
Jak się zmierzyć?
Ważne są dwa wymiary - pod biustem i w biuście. I to będzie stanowić u nas rozmiar stanika – cyfra określa nam rozmiar pod biustem a litera w biuście. Oddzielnie nie występują - tylko razem np. 65D, 80C,90K itd…
KROK 1: Najpierw trzeba ustalić ile mamy pod biustem.Miarka krawiecka powinna ściśle przylegać na linii gdzie wypada nam zapięcie stanika (nie niżej). Szukamy w naszej tabeli takiego rozmiaru i to będzie nasz pierwszy wymiar stanika nazywamy pod biustem. Zakładam, że wypada 84.
KROK 2: ILE WYNOSI NASZA MISECZKA
Stajemy prosto w miękkim staniku – może być nawet rozpięty z tyłu ale tak by biust nam z niego nie wypadał (rozpięcie zapobiega spłaszczeniu biustu przez stanik). Mierzymy obwód piersi na dość luźnej miarce. Wypada 110,5 cm - najbliżej w tabelce jest 110. Okazuje się, że 110 przypisany jest do rozmiaru pod biustem 85 i rozmiarze miseczki G. Taki rozmiar stanika jest odpowiedni ale jeśli lubimy ściśnięcie pod biustem nie zapomnijmy o odjęciu od obwodu 2-4cm i wypada nam 80 pod biustem ale rozmiar miseczki I. Tu musimy wziąć pod uwagę czy nasze piersi są równe. Czy nie lepiej będziemy wyglądać w odrobinę mniejszym staniku dla jednej piersi i odpowiednim dla drugiej? Bierzemy pod uwagę również materiał - biustonosze soft (miękkie) będą wypadały o odrobinę większe niż te na piance.
KROK 3: ZOSTAJE nam sprawdzenie biustonosza.
By piersi były dobrze ułożone w miseczkach, należy się lekko pochylić i zgrabnym ruchem dłoni wydobyć biust. Nic nie może znaleźć się poza obrębem miseczki pod pachą czy pod dolną fiszbiną.
Całość tekstu w artykule szycie na miarę
DOBRZE DOBRANY BIUSTONOSZ
W dobrze dobranym biustonoszu powinnyśmy mieć
DUŻY BIUST
Kobiety z dużym biustem muszą nosić codziennie wiele kilogramów co może powodować problemy z kręgosłupem, bule pleców, ramion, bule w klatce piersiowej, a źle dobrany biustonosz nasila te dolegliwości. Co więcej przyczynia się do kolejnych nowych schorzeń, kłopotów limfatycznych, bólów głowy, a nawet raka piersi.
DLATEGO tak ważny jest dobór odpowiedniego biustonosza podtrzymującego nasz słodki ciężar. Im solidniejszy tył takiego biustonosza tym lepiej będzie spełniał swoje zadanie. Powinien być szeroki i mało rozciągliwy. Ma tworzyć coś w rodzaju gorsetu, podtrzymującego piersi nawet bez ramiączek. Dlatego ramionka nie muszą być aż takie grube, ale powinny mieć podszycie wzmacniające od spodu. Kiedy naprawdę mamy do czynienia z ogromnym ciężarem, powinnyśmy zakupić sobie dodatkowe podkładki na ramionka w kształcie łezki. Jednak sam biustonosz nie wystarczy by pozbyć się bólów pleców. Konieczne są ćwiczenia wzmacniające brzuch i plecy. Poniżej jest opisane czym charakteryzuje się dobry biustonosz na duży biust.
Pamiętaj
Materiał w biustonoszach w miarę używania, noszenia, prania rozciągnie się, dlatego lepiej zamówić mniej pod biustem o te 2-4 centymetry, a dodatkową regulację stanowią potrójne haftki.
Dziewczyny jeżeli trafimy na cudo stanik, który świetnie się nosi i bardzo nam się podoba - to postarajmy się zachować go w jak najlepszej kondycji. Pierzmy go ręcznie! Woda powinna być chłodnawa, nie powinniśmy go mocno miętosić bo może stracić fason. A płyn zmiękczający jest wręcz zabójczy jeśli chodzi o elastyczne włókna, mogą już nie wrócić do formy po takim praniu.
Zobacz nasze duże biustonosze na duży biust.