Advertising

Kategorie

Koszyk  

Brak produktów

Dostawa 0,00 pln
Suma 0,00 pln

Akceptuj

Okazje

Zobacz inne okazje


Bra Fitting

brafitting

...czyli jak dopasować biustonosz na swoje piersi. Na co zwrócić uwagę by mieć stu procentową pewność, że będzie nam wygodnie i będziemy czarować swoimi krągłościami, bo przecież...

lat_ujmuje

Podstawą udanego wyboru biustonosza jest prawidłowy pomiar. Incarico używa polskiej tabeli rozmiarów .

Jak się zmierzyć?
Ważne są dwa wymiary - pod biustem i w biuście. I to będzie stanowić u nas rozmiar stanika – cyfra określa nam rozmiar pod biustem a litera w biuście. Oddzielnie nie występują - tylko razem np. 65D, 80C,90K itd…

krok1KROK 1: Najpierw trzeba ustalić ile mamy pod biustem.Miarka krawiecka powinna ściśle przylegać na linii gdzie wypada nam zapięcie stanika (nie niżej). Szukamy w naszej tabeli takiego rozmiaru i to będzie nasz pierwszy wymiar stanika nazywamy pod biustem. Zakładam, że wypada 84.

krok2

KROK 2: ILE WYNOSI NASZA MISECZKA
Stajemy prosto w miękkim staniku – może być nawet rozpięty z tyłu ale tak by biust nam z niego nie wypadał (rozpięcie zapobiega spłaszczeniu biustu przez stanik). Mierzymy obwód piersi na dość luźnej miarce. Wypada 110,5 cm - najbliżej w tabelce jest 110. Okazuje się, że 110 przypisany jest do rozmiaru pod biustem 85 i rozmiarze miseczki GTaki rozmiar stanika jest odpowiedni ale jeśli lubimy ściśnięcie pod biustem nie zapomnijmy o odjęciu od obwodu 2-4cm i wypada nam 80 pod biustem ale rozmiar miseczki I. Tu musimy wziąć pod uwagę czy nasze piersi są równe. Czy nie lepiej będziemy wyglądać w odrobinę mniejszym staniku dla jednej piersi i odpowiednim dla drugiej? Bierzemy pod uwagę również materiał - biustonosze soft (miękkie) będą wypadały o odrobinę większe niż te na piance.

krok3

KROK 3: ZOSTAJE nam sprawdzenie biustonosza.
By piersi były dobrze ułożone w miseczkach, należy się lekko pochylić i zgrabnym ruchem dłoni wydobyć biust. Nic nie może znaleźć się poza obrębem miseczki pod pachą czy pod dolną fiszbiną.

Całość tekstu w artykule szycie na miarę

                    

DOBRZE DOBRANY BIUSTONOSZ

W dobrze dobranym biustonoszu powinnyśmy mieć

  • sutki na tej samej wysokości.

  • Stojąc bokiem - biust z linią ramienia powinien stanowić kąt prosty.

  • Piersi nie powinny być ściśnięte i wylewać się górą ze stanika (za ciasny).

  • Obręcze fiszbin w misce nie mogą wyginać się i robić tzw. wicherka, tylko powinny łagodnie obejmować biust od dołu jak dłonie.

  • Zakładając stanik, gdy podniesiemy ręce do góry lub podskoczymy i biust nam ze stanika wypadnie to wiadomo, że jest za luźny w obwodzie pod biustem., a przy zapięciu tył stanika nie powinien podchodzić do góry (za luźny).   

sentencja1

test stanika

DUŻY BIUST
Kobiety z dużym biustem muszą nosić codziennie wiele kilogramów co może powodować problemy z kręgosłupem, bule pleców, ramion, bule w klatce piersiowej, a źle dobrany biustonosz nasila te dolegliwości. Co więcej przyczynia się do kolejnych nowych schorzeń, kłopotów limfatycznych, bólów głowy, a nawet raka piersi.
DLATEGO  tak ważny jest dobór odpowiedniego biustonosza podtrzymującego nasz słodki ciężar. Im solidniejszy tył takiego biustonosza tym lepiej będzie spełniał swoje zadanie. Powinien być szeroki i mało rozciągliwy. Ma tworzyć coś w rodzaju gorsetu, podtrzymującego piersi nawet bez ramiączek. Dlatego ramionka nie muszą być aż takie grube, ale powinny mieć podszycie wzmacniające od spodu. Kiedy naprawdę mamy do czynienia z ogromnym ciężarem, powinnyśmy zakupić sobie dodatkowe podkładki na ramionka w kształcie łezki. Jednak sam biustonosz nie wystarczy by pozbyć się bólów pleców. Konieczne są ćwiczenia wzmacniające brzuch i plecy. Poniżej jest opisane czym charakteryzuje się dobry biustonosz na duży biust.

Duzy biust


Pamiętaj

Materiał w biustonoszach w miarę używania, noszenia, prania rozciągnie się, dlatego lepiej zamówić mniej pod biustem o te 2-4 centymetry, a dodatkową regulację stanowią potrójne haftki.

Dziewczyny jeżeli trafimy na cudo stanik, który świetnie się nosi i bardzo nam się podoba - to postarajmy się zachować go w jak najlepszej kondycji. Pierzmy go ręcznie! Woda powinna być chłodnawa, nie powinniśmy go mocno miętosić bo może stracić fason. A płyn zmiękczający jest wręcz zabójczy jeśli chodzi o elastyczne włókna, mogą już nie wrócić do formy po takim praniu.

Zobacz nasze duże biustonosze na duży biust.